Již 17 let používají s úspěchem výrobci nástrojů stroj na principu „dva v jednom" společnosti WALTER. Co ale přesně vězí za tímto konceptem společnosti WALTER, který se již mezitím pokoušela okopírovat i konkurence? Z výrobně technologického hlediska znamená koncept „two-in-one", že na jednom a tomtéž stroji může uživatel provádět na 100 % erodování nástrojů (PKD), ale může také na 100 % nástroje brousit (např. slinutý karbid). Anebo, a to je jedna z rozhodujících výhod, může použít oba způsoby obrábění pro jeden a tentýž nástroj, aniž by tak ztrácel čas upínáním nástroje na druhý stroj.
Toto řešení je nutné a ekonomické především u moderních PKD nástrojů, v jejichž případě je polotovar ze slinutého karbidu již opatřen pájeným PKD materiálem. Erodování, broušení nebo obojí na jedno upnutí nabízí uživateli jedinečnou flexibilitu ve výrobě. Na strojích two-in-one firmy WALTER lze obrábět veškeré PKD nástroje používané v každém odvětví. Ať už se jedná o dřevařský průmysl, automobilový nebo letecký průmysl anebo o speciální použití. Poněvadž používání komplexních a moderních PKD nástrojů neustále roste, bude se zvětšovat i poptávka po kombinovaném obrábění, čili erodování a broušení na jednom stroji. Tento vývoj můžeme jasně vidět již dnes u nových PKD nástrojů, které se používají například pro obrábění kompozitních materiálů v leteckém průmyslu a kosmonautice. Kombinované obrábění je jedinou metodou pro efektivní výrobu takovýchto PKD nástrojů.
Z podnikatelského hlediska můžeme vyvodit ještě další výhodu: Tím, že uživatel může provádět jak erodování, tak také broušení nebo kombinaci obou metod obrábění na jednom stroji, umožňuje investice do stroje „two-in-one" bezrizikový vstup na trh s PKD nástroji pro podniky, které takové nástroje doposud vyrábět nemohly nebo nechtěly. Jestliže by se zjistilo, že se obchod v oblasti PKD nástrojů nevyvíjí dle očekávání, lze jednoduše na tomtéž stroji stoprocentně brousit dosavadní produktovou paletu.
Od celosvětového uvedení konceptu „two-in-one" na trh na EMO 2001 pracovala společnost WALTER na jeho kontinuálním vývoji a dnes nabízí celkem tři stroje zakládající se na tomto systému. Již tehdy se rozpoznalo, že silné brusné vřeteno je pro docílení perfektního výsledku základem a že spoustu nástrojů lze rotačním erodováním vyrábět efektivněji než procesem erodování drátem. V roce 2006 zavedla společnost WALTER softwarový modul, který veškeré výhody konceptu „two-in-one" multiplikoval, takže nyní bylo možné automaticky měnit také sady elektrod/respektive brusných kotoučů.
V roce 2016 byla zavedena technologie „FINE PULSE TECHNOLOGY" pro všechny stroje „two-in-one", jež nasadila nová měřítka týkající se jakosti povrchů, ostrosti hran a bezpečnosti procesů v oblasti PKD nástrojů. Zde byl především definován generátor jako centrální prvek s potenciálem, a proto byl také koncipován v kompletně nové podobě. V rámci „FINE PULSE TECHNOLOGY" byl rovněž optimalizován software pro erodování a spousta dalších faktorů vycházejících z designu stroje.
Rozdíl v porovnání s ostatními nástroji rozšířenými na trhu lze dokonce u běžných PKD typů se zrnitostí 10 µm rozpoznat pouhým okem. Nástroj vyrobený na stroji „two-in-one" společnosti WALTER pomocí FINE PULSE TECHNOLOGY" vykazuje lesklý hřbet (obráběnou plochu) podobně jako u jemně broušených nástrojů.
Také PKD typy s hrubou zrnitostí, jež doposud nebylo možné dostupnými technologiemi obrábět načisto, lze pomocí nové technologie „FINE PULSE TECHNOLOGY" obrobit načisto a docílit tak perfektní kvality povrchu. Z části lze dokonce ve výrobním řetězci vynechat celé kroky, protože erodované nástroje se už nemusí ostřit případně jemně brousit. V roce 2017 byl pak software rozšířen o softwarovou licenci HELITRONIC TOOL STUDIO „Erodování", díky které je nyní výroba nástrojů, a to především PKD nástrojů, ještě jednodušší a přehlednější.
RSS Sitemap Trends Zásady ochrany osobních údajů Tvorba webových stránek Brno - Webservis © 2023. Všechna práva vyhrazena.