Kombinace nových technologií s moderním výrobním prostředím. To bylo hlavním záměrem rekonstrukce výrobní haly, která byla slavnostně otevřena v prostorách areálu ZKL v Brně. Kromě vedení společnosti se akce zúčastnili také autorizovaní distributoři ZKL, a to nejen z České republiky, ale i střední a západní Evropy. Slavnostní otevření haly bylo totiž součástí každoročně pořádané konference pro autorizované distributory.
Rekonstrukce výrobní haly, která byla celkem rozdělena do tří etap, začala v květnu loňského roku a byla ukončena v prosinci 2014. „Hlavním cílem rekonstrukce bylo zlepšení a zkvalitnění pracovního prostředí pro naše pracovníky a celková modernizace výrobních strojů a zařízení," řekl Jiří Prášil, generální ředitel společnosti ZKL s tím, že cena rekonstrukce výrobní haly se vyšplhala na více než 38 milionů korun.
První etapa rekonstrukce se týkala jižní strany objektu, kde byly umístěny prostory montáže a konečné kontroly. „Montáž doznala výrazného zlepšení pracovního prostředí a výstupní kontrola získala důstojný prostor pro kontrolu hotových dílů před montáží. Nová klimatizace navíc zajistí rozměrovou stálost měřených a montovaných dílů," řekl Ondřej Mágr, procesní technolog ze společnosti ZKL Brno s tím, že v nové hale se smontuje dle skladby denního programu montáže 600 až 1 000 ložisek denně.
Změny se týkaly i technologického toku montáže, který byl rozdělen do dvou větví, na ložiska od průměru 50 do 250 mm a od průměru 250 do 400 mm. „V rámci investic do modernizace strojů byly pořízeny dva stroje pro značení ložisek laserem a kontrolu kompletnosti. Tato technologie zaručuje nejmodernější druh popisu. Zařízení je navíc schopno pomocí snímání kareovým systémem odhalit všechny možné vady, které mohou vzniknout při montáži - například chybějící či poškozenou komponentu," upřesnil Mágr a dodal, že všechna montážní pracoviště budou doplněna mezioperační manipulační technikou.
Druhá a třetí etapa rekonstrukce zasáhla výrobu a prostory s ní spojené. Po dokončení rekonstrukce výrobních prostor do nich byly začleněny nové technologie, které v budoucnu ponesou hlavní zátěž sériové výroby. „Jednou z nich je například soustrojí BDA 400 CNC DUO od firmy ČZ Strojírna a.s. na broušení oběžných drah vnějších kroužků do průměru 400 mm. Nově je instalován také demagnetizátor, který zaručí, že obrobené díly budou připravené pouze pro praní a následnou montáž," vysvětlil Ondřej Mágr. „Díky automatizaci nových pracovišť bude mít operátor více času na sledování výrobního cyklu a predikci možných odchylek, které při včasné identifikaci zminimalizují vznik neshodných výrobků a možné poruchy stroje," uzavřel Mágr.
RSS Sitemap Trends Zásady ochrany osobních údajů Tvorba webových stránek Brno - Webservis © 2023. Všechna práva vyhrazena.