Google překladač: English Deutsch

Pro školení robotových programátorů je nyní k dispozici platforma Virtual Welding Robotics od společnosti Fronius. Díky této simulační platformě mohou frekventanti cíleně přistoupit k problematice robotizovaného svařování, aniž by byli omezování bezpečnostními zařízeními nebo chybějícím svařovacím vybavením. Systém uživateli ukáže, zda robota dobře naprogramoval, popř. zda je svařovací hořák správně veden. Virtuální školitel udělí konkrétní pokyny, jaké opravné pohyby je třeba provést, pokud systém zaznamená odchylky od optimálního vedení hořáku.

fro1

V následném simulačním kroku je možné svar vizualizovat a díky tomu opticky vyhodnotit výsledek svařování. Údaje získané při tréninku lze zdokumentovat a uložit pro další použití. Robotoví programátoři tak rychle získají větší cit pro to, jakým způsobem naprogramované činnosti a pohyby robota ovlivňují výsledek svařování. Platforma Virtual Welding Robotics nabízí institucím dalšího vzdělávání efektivní možnost, jak budoucím robotovým programátorům pohodlně a odděleně od výrobních zařízení zprostředkovat základní seznámení s požadavky robotizovaného svařování. Díky tomuto systému je možné provádět školení v obvyklém seminárním prostředí. Jediným předpokladem je funkční robot. Další součástí systému je počítačový výukový přístroj s integrovanou dotykovou obrazovkou, realistický svařovací hořák a makety svařenců pro nejrůznější druhy svaru a svařovací polohy.

V tréninkové sekvenci svařovací simulátor průběžně určuje polohu svařovacího hořáku na ramenu robota, zatímco robot provádí nacvičovaný pohyb. Virtuální školitel „Ghost" soustavně vydává optické a akustické pokyny týkající se rychlosti svařování, vzdálenosti od svařence (makety) a potřebného úhlu nastavení svařovacího hořáku. Odchylky od ideálních hodnot se zobrazují podle semaforového systému žlutě, popř. červeně.

Kompletní svařovací sekvence včetně opravných pokynů se zaznamenává a lze si ji kdykoli přehrát, takže frekventanti společně s instruktorem mohou postup svařování analyzovat a vypracovat způsoby pro optimalizaci robotového programování. Automatické zálohování a archivace všech výsledků chrání před ztrátou dat. Uložená data je možné kdykoli vyvolat a dále využít. V dalším kroku – po skončení naprogramované práce robotizovaného hořáku – lze svarový šev včetně rozstřiku vizualizovat pomocí simulátoru. Přitom se zobrazí objem výplně a poloha svarového švu na dílu. Takto je možné například před přenosem na reálný svařenec fundovaně rozhodnout, zda je nutný dodatečný krycí svar.

Virtual Welding Robotics je ideálním doplňkem svařovacího simulátoru Virtual Welding, který se již delší dobu používá k nácviku ručního svařování metodou MIG (kov / inertní plyn) a/nebo elektrodou. Simulací reálného svařování systém pomáhá ušetřit významné množství materiálu a energie a také zkrátit dobu výcviku.

www.fronius.cz

fro2



Kalendář akcí

<<  Prosinec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news